O stronie

 

Power Metal to jeden z podgatunków muzyki metalowej, któremu wielokrotnie wieszczono już zgon, a który nadal znajduje licznych fanów. Grupy uznawane za sztandarowe dla rozwoju nagrywają i z powodzeniem koncertują.  Iced Earth, Blind Guardian, HammerFall czy Sabaton wypuszczają płyty, które cieszą słuchaczy, ekscytują dziennikarzy i nawet potrafią zawalczyć w różnych notowaniach popularności. Przenikanie gatunków, czerpanie pełnymi garściami z tradycji muzyki klasycznej połączone z pełnymi pasji tekstami śpiewanymi czystym, wysokim głosem, nie zawsze już muszą kojarzyć się z elfami, smokami czy literaturą fantasy. Jak i inne gatunki heavy metalu, tak i power metal poszukuje swojej formuły charakterystycznej dla czasów. Takie grupy, i takie wydawnictwa chcemy prezentować na stronie. Nie omijając klasyków ale zahaczając o heavy metal, eksperymenty z folkiem czy elektroniką. Mamy nadzieję na stworzenie ciekawego miejsca dla fanów muzyki.

Chcemy pomóc w znalezieniu ciekawych płyt przez tych, którzy są na etapie poszukiwań i przypomnieć o gatunku tym, którzy z różnych przyczyn zapomnieli o jego istnieniu. Piszemy tylko i wyłącznie w swoim imieniu, o swoich odczuciach. Każdy ma prawo odbierać muzyką po swojemu i pewnie za to ją lubimy.

Wszystkie publikowane na stronie teksty wyrażają tylko i wyłącznie zdanie autorów i są ich własnością, a co za tym idzie, bez ich zgody nie można ich kopiować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *